Beneficjentami Projektu są obywatele państw trzecich przebywający w Polsce legalnie, personel instytucji publicznych obsługujący cudzoziemców, nauczyciele i pedagodzy szkolni oraz obywatele państwa przyjmującego, w tym również dzieci.
Głównym celem podejmowanych działań w ramach Projektu jest poszerzenie usług integracyjnych dla obywateli państw trzecich na terenie województwa małopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów , w których koncentrują się liczne skupiska cudzoziemców.
W ramach programu podejmowane są następujące inicjatywy:
- Organizacja szkoleń dla pracowników instytucji publicznych obsługujących obywateli państw trzecich – pierwsze szkolenie w tym zakresie odbędzie się w październiku 2018 r.
- Uruchomienie od października 2018 roku Punktów Informacyjno – Doradczych dla obywateli państw trzecich w Krakowie i Nowym Sączu.
- Kursy adaptacyjne, które dotyczyć będą m.in. wartości i praw obowiązujących w Polsce. Kursy prowadzone będą w formie szkoleń , warsztatów i eventów.
- Kursy języka polskiego dla beneficjentów – kursy prowadzone będą w Krakowie, Nowym Sączu i w Tarnowie, na co najmniej dwóch poziomach zaawansowania w tym na poziomie podstawowym.
- Szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i pedagogów szkolonych w zakresie możliwych do wykorzystania narzędzi pracy z dziećmi cudzoziemskimi.
Szczegółowe informacje dotyczące realizowanych działań wraz z harmonogramem wydarzeń dostępne będą na stronie www.malopolska.uw.gov.pl oraz pod nr tel. 12 3921588.