Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie realizuje projekt pn.:
„INTERWENCJA 30+ wsparcie w zatrudnieniu osób bezrobotnych powiatu chrzanowskiego"
Kwota całkowita projektu: 1 494 648 zł
Okres realizacji: 1 czerwca 2021 – 30 czerwca 2023
Projekt konkursowy Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie realizowanych będzie pod nazwą.: „INTERWENCJA 30+ wsparcie w zatrudnieniu osób bezrobotnych powiatu chrzanowskiego" i został przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie, a realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Działanie 8.2 „Aktywizacja zawodowa", typ projektu A: „Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy".
Uczestnicy projektu to minimum 80 osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie, należące co najmniej do jednej z poniższych grup:
- osoby o niskich kwalifikacjach – tzn. osoby z wykształceniem najwyżej średnim
- osoby długotrwale bezrobotne – tzn. pozostające bez pracy nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy
- osoby powyżej 50 roku życia,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- kobiety
Główny cel projektu:
Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim.
Zadania:
Każda osoba przed przystąpieniem do projektu będzie miała określony Indywidualny Plan Działania, a wsparcie realizowane w projekcie będzie zgodne z IPD. W ramach projektu, dla każdego z uczestników przewidziano minimum dwie formy wsparcia: pośrednictwo pracy i zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych, o których mowa w art. 51 ust. 1 i 4 oraz art. 56 ust. 1. ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Osoby potrzebujące takiego wsparcia będą mogły zostać objęte również poradnictwem zawodowym.
Wszelkie informacje o możliwości uczestnictwa w projekcie dostępne są bezpośrednio u Doradców Klienta.
Pracodawcy będą mogli skorzystać z trzech ścieżek organizacji prac, w zależności od deklarowanej długości trwania zatrudnienia osoby bezrobotnej:
- 1. ścieżka - zgodnie z art. 56 ust 1 ustawy o promocji zatrudnienia, refundacja prac interwencyjnych dokonywana będzie przez 12 miesięcy.
- 2. ścieżka – zgodnie z art. 51 ust 1 ustawy o promocji zatrudnienia, refundacja prac interwencyjnych dokonywana będzie przez 6 miesięcy.
- 3. ścieżka – zgodnie z art. 51 ust 1 ustawy o promocji zatrudnienia, refundacja prac interwencyjnych dokonywana będzie przez 6 miesięcy razem z art. 51 ust. 4 ustawy o promocji zatrudnienia, dla pracodawcy który po refundacji 6 miesięcy prac interwencyjnych, zatrudnia osobę przez dalszych 6 miesięcy i po upływie tego okresu dalej go zatrudnia w pełnym wymiarze czasu pracy, pracodawcy można wypłacić jednorazową refundację wynagrodzenia w wysokości uprzednio uzgodnionej, nie wyższej jednak niż 150% przeciętnego wynagrodzenia, obowiązującego w dniu, w którym ten warunek został spełniony (nie więcej niż 8000 zł).
PUP zastrzega sobie, że w pierwszej kolejności realizowane będą wnioski pracodawców, gotowych dać zatrudnienie osobom w wieku 50+, osobom z niepełnosprawnościami oraz dla długotrwale bezrobotnych, co da możliwość zrekrutowania jak największej liczby osób z najtrudniejszych grup. Możliwe ścieżki wsparcia określone zostaną w Regulaminie organizacji prac interwencyjnych dla projektu 8.2.
Pracodawców zainteresowanych współpracą w zakresie tworzenia miejsc pracy, w tym w szczególności dla osób w wieku 50+ i z niepełnosprawnościami zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 75 33 861
UWAGA:
Osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane udziałem w projekcie informujemy, że siedziba urzędu pracy jest dostosowana do Państwa potrzeb. Urząd posiada oznaczone miejsce parkingowe, windę, info-kioski, a także zaznaczone schody i drzwi dla osób słabowidzących. Istnieje możliwość kontaktu z doradcą poprzez telefon lub mail. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią Covid-19 istnieje możliwość wstępnych konsultacji mailowych lub telefonicznych u osoby do kontaktu w sprawie dostępności: e-mail: kbocheniak@chrzanow.praca.gov.pl tel. 327533810 lub zgłoszenie potrzeb indywidualnych na Dzienniku Podawczym.
Projekt zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach osi 9 RPO WM, o ile spełniają przesłanki określone w innych kryteriach wyboru projektów.
Zapraszamy do udziału w projekcie!